kizilayyenibinyilsurucukursu

surucu-kursu.jpg

Kızılay Yeni Binyıl Sürücü Kursu

Motor Ehliyetleri

Tüm motor ehliyetleri için son model motorlar ve 27 yıllık tecrübe ile en doğru adres Yeni Binyıl Sürücü Kursu.

 
 

Kızılay Yeni Binyıl Sürücü Kursu

A Ehliyet

Şehrin kalabalığından, trafiğinden, büyük ve çok yer kaplayan araçlardan sıkılanlar için

Şehrin kalabalığından, trafiğinden, büyük ve çok yer kaplayan araçlardan sıkılanlar için motosiklet en iyi tercihler arasında her zaman üst sıralarda yer almıştır.

A sınıfı motosiklet silindir hacmi, beygir gücü ve dönüş hızı gözetmeksizin bütün motosikletleri kullanabilme hakkı tanır. Özellikle 600cc ve 48 beygirin üzerindeki motosikleti sürmek için en kapsayıcı motosiklet ehliyet sınıfı olarak tanımlanır. Sınıfı ehliyetten daha kapsayıcı ve daha yüksek bir başka motosiklet ehliyet sınıfı yoktur.

A Ehliyet Başvuru Koşulları ve Avantajları

Motor ehliyetleri olan A sınıfı ehliyete başvurabilmek için en geç 20 yaşında olmanız gerekir. 2 yıl süre ile A2 ehliyetine sahip olmanız veya hiç motosiklet ehliyetiniz yoksa 24 yaşını doldurmuş olmanız gerekir.

Motosiklet ehliyeti daha çok aktif olarak orta sınıfta adlandırılabilecek 200-600 cc arası silindir hacmindeki motorları kullanır. Ancak daha güçlü ve yüksek silindir hacmindeki motorları kullanmak isteyenler tarafından tercih edilir.

A sınıfı motosiklet ehliyetinin kısıtlama olmaksızın tüm motorları kullanabilmesi gerçekten güzel avantajları arasındadır. Ancak bunun yanında olumsuz yanları da mevcut. Özellikle yüksek tork ve silindir hacmindeki motorlar her insanın rahatlıkla kontrol edemeyeceği güçlere sahiptir. Bu durumda hata yapılması kötü sonuçlara yol açabilir. Örneğin A sınıfı ehliyetle sürülebilen Honda CBR 1000 modelinin 196 kg(dolu) ağırlığa, 197 beygir motor gücüne sahip olduğunu bilmek neyle uğraştığımızı anlamak açısından bize ön bilgi vermiş olacaktır.

Doğrudan A sınıfı motosiklet ehliyeti almak yerine A2 sınıfı motosiklet ehliyeti ile motosiklet dünyasına giriş yapmak sık yapılan doğru tercihler arasında. Bu yüzden motor ehliyetleri hakkında daha fazla bilgi almak için devam edin.

Hemen Ara

Aklındaki ve ehliyet hakkındaki tüm soruları sormak ve aramıza katılmak için hemen ara.

 

Yeni Binyıl Sürücü Kursu

A2 Ehliyet

Motosikletler hem hayatımızın hem de trafiğin vazgeçilmez bir parçasıdır.

İlk olarak motosikletler hem hayatımızın hem de trafiğin vazgeçilmez bir parçasıdır. Üstelik bazıları için ise sadece bir araçtan çok daha ötededir.

Bundan dolayı motosiklet ehliyeti denilince en çok tercih edilen motosiklet ehliyet sınıfları arasında A2 üst sıralarda yer almaktadır. Özellikle orta sınıf motorları kullanabilme fırsatı vermesi sık tercih edilmesinde önemli role sahiptir. Trafikte gördüğümüz motosikletlerin önemli bir kısmının kullanımına olanak sağlamaktadır . A2 motosiklet ehliyeti ile 47 beygire kadar olan motosiklet kullanır. Örneğin Yamaha R25, Pulsar 200NS , KTM 390 Duke , Honda Cb 500F gibi modeller A2 motosiklet ehliyeti ile kullanır.

Ehliyet Kursu

A2 Ehliyete Sahip Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bu motosiklet ehliyetine başvurmak için 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir.

A2 motosiklet ehliyet direksiyon sınav parkuru iki etaptır. Bu adımlar parkur ve trafik olarak iki kısımdan oluşur. 6 adımda parkur etabını tamamlayan adaydan trafiğe çıkması istenir. Trafik turunu da başarıyla tamamlayan aday A2 motosiklet ehliyeti almaya hak kazanır.

Sürücü motosiklet kullanırken bedeninin adeta bir kaporta görevi gördüğünü unutmamalıdır. Dikkatli ve bilinçli bir sürücü olmalıdır. Araç kullanır gibi motosiklet sürmemelidir. Karşılaşılan kazalar sonucu geri dönüşü olmayan sonuçlar doğuracağının farkında olmalıdır. Bu sebeple A2 motosiklet ehliyeti almak istediğinizde tecrübeli eğitmenlerle çalışılmalıdır. Trafiğe çıkmadan önce gerekli tüm eğitimleri almanızda fayda vardır. Bununla beraber koruyucu ekipmanlar ihmal edilmemeli , tüm gerekli hassasiyet motosiklet seçimi ve bakımlarında da göstermelidir.

Hemen Ara

Artık A ehliyet almanın zamanı geldiyse Yeni Binyıl Sürücü Kursu sizin için doğru adres.

Kızılay Yeni Binyıl Sürücü Kursu

A1 Ehliyet

Şehrin kalabalığından, trafiğinden, büyük ve çok yer kaplayan araçlardan sıkılanlar için

Gün geçtikçe artan trafik yoğunluğu , araç maliyetleri , park sorunu problemleri gibi çeşitli sebepler motosiklet kullanmanın verdiği keyif ve rahatlıkla motosikleti daha cazip bir araç haline getirmektedir.

Yeni Binyıl Ehliyet Kursu

A1 Ehliyetimi Almak İçin Kaç yaşında Olmalıyım

16 yaşında sahip olunabilen A1 ehliyeti özellikle genç yaştaki bireyler için dikkat çekmektedir. Bu yüzden fazlaca tercih edilmektedir. Hızlıca kuryelik sektörüne atılıp çalışmak isteyen kişiler için de sık sık tercih edilir.

Diğer motosiklet ehliyet sınıflarından farklı olarak A1 sınıfı ehliyette düşük silindirli ve düşük ağırlıklı bir motosikletle sınava girmek size fazlaca avantaj kazandırır. Özellikle düşük ağırlığın verdiği rahat dönüş ve kontrol etme kolaylığı paha biçilmez bir rahatlıktır.

Gerekli teorik eğitimleri alıp teorik sınavı geçtikten sonra pratik kısmı başlar.

A1 motosiklet ehliyet sınavı parkur ve trafik olarak iki kısımdan oluşuyor.

İlk etap olan parkur kısmı toplamda 6 bölümden oluşuyor. Bunlar slalom,8 çizme, denge çizgisinden düz geçiş, engelden kaçış ve ani frenleme olarak karşımıza çıkıyor.6 adımda oluşan parkur tamamlandıktan sonra sınavın trafik kısmına geçiliyor. Gözetmenler eşliğinde de trafik kısmını başarıyla tamamladıktan sonra ehliyet almaya hak kazanıyorsunuz.

A1 Ehliyetim ile hangi motosikletlere binebilirim ?

A1 sınıfı motosiklet ehliyeti ile 125cc-11 kw/14 hp geçmeyen motosikletleri kullanma imkanı sunar.  Motosiklet ehliyeti almanız için 16 yaşında olmanız gerekir. Bu ehliyetle sürülebilecek motorlara Yamaha Ybr125 , CBR 125R , Suzuki GSX-S 125 ABS gibi modeller örnek gösterilir.

Kızılay Yeni Binyıl Sürücü Kursu 27 yıldır sizlere en iyi hizmeti vermektedir.

27 yılı aşkın süredir Kızılay’ ın merkezinde hizmet vermekteyiz. Profesyonel eğitim kadromuz ve kendini her defasında yenileyip geliştiren eğitim müfredatımızla memnuniyet garantisi veriyoruz. A2 Ehliyet sahibi olmak için bizimle iletişime geçin. Motor ehliyetleri hakkında detaylı bilgi alın.

Motosiklet Ehliyeti Alan Adaylarımızın Yorumları

Senelerdir artarak devam eden deneyim ile kendimizi her alanda geliştiriyor ve yeniliyoruz. Sizden gelen geri dönüşler sayesinde verdiğimiz hizmetin kalitesini ölçme şansı yakalıyoruz. Kısacası motor ehliyetleri almaya kararlıysanız bize ulaşın. Bu sayede en iyi ve güvenli şekilde motor sürmeyi öğrenin.

 
Henüz bir hafta önce direksiyon sınavımı geçtim. Ve kursa başladığımdan bu yana en samimi ve profesyonel şekilde eğitimimi tamamladığımı fark ediyorum. Özellikle Fatma ve Serkant hocam o kadar iç rahatlatıcılar ki beklediğimden çok daha kolay ve stressiz oldu her şey. Bir aile dostu tavsiyesiyle gelmiştim bu kuruma. Ve çok yerinde bir tavsiye olduğunu görüyorum şu an.
Güler yüzlü personelleri, anlayışları, ders verişleri ve profesyonellikleri olsun her konuda Ankara’daki en iyi sürücü kursu. Ders almaya gidildiğindeki ikramları, ders anlatış şekli, davranışları ve ilgiler mükemmeldi. Önce Serkant hocam olmak üzere tüm hocalara teşekkür ederim. İş ve hayat konusunda başarılarının devamını dilerim.
Serkant hocamın ilgisi alakası ve bu pandemi sürecinde bile benim ilgilenemiyor olmama rağmen tüm işlemleri , tüm dersleri bana en uygun şekilde düzenlemesi olağanüstü bir durumdu. Başka bir yerde olsam belki şu an çoktan ertelemiştim ehliyet sürecimi. Gönül rahatlığıyla yazılın hocam. (Hayatımda hiç araba kullanmamıştım. Sonuç 100 tam puan) Emeğinize sağlık hocam. Buket hocam ve tüm hocalarıma saygılar selamlar.
İlk defa motosiklet üzerine binmiş bir insan olarak bu kadar hızlı öğrenilebileceğinden haberim yoktu =) Sınavı da tam puanla geçtim. Hem eğlenceli bol sohbetli hem de öğretici derslerle on numara bir kurs tavsiye ederim 👍
Hiç motor kullanmamış biri olarak ilk defa Yeni Binyıl ile öğrendim. Ve tek seferde motor ehliyetleri alabildim. Eğitimciler alanında çok bilgili ve iletişimde çok başarılı. Covid-19 kapsamında da aşırı titizler, gerek sınıflarda gerekse araç içerisinde tüm önlemler alınıyor ve sürekli dezenfekte ediliyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
Yeni Binyıl sürücü mükemmel bir kurs. Özellikle Serkant abinin güler yüzlülüğü profesyonelliği ile ehliyet almak daha da kolaylaşıyor. Yeter ki dediklerini dinleyin dinlediğiniz sürece ehliyeti kaçırma şansınız çok düşük. Bu yüzden Serkant abiye her şey için bir kez daha teşekkür ederim.
Dayım dahil ailemin bütün fertlerinin ehliyetlerini aldığı sürücü kursu kesinlikle tavsiye ederim. Serkant hoca dersi kursiyerlerle işleyip her hangi bir açık nokta soru işareti bırakmadan işliyor. Derste gördüklerimden sonra şahsen ehliyeti olan birinin bile Serkant hocayla konuşmasını tavsiye ederim daha önce hiç duyulmamış bilgileri de veriyor.
Kaliteli eğitimleri, güler yüzlülükleri ve içtenlikleri için herkese teşekkür ediyorum. Profesyonel hocalar tarafından kaliteli eğitimler almak isteyen herkesin tercih edebileceği bir ortam sunuyorlar.
Kurstan çok memnun kaldım. Özellikle Serkant abi çok yardım sever, ilgili ve güleç yüzlü bir insan. Mehmet hoca da tam bir profesyonel. Yeri geldi mi hatalar alışkanlık haline gelmesin diye kızmasını da bilen yeri geldi mi başardığınızda sizden daha çok sevinen biri.
Serkant Hocam basta olmak üzere herkesin çok ilgi ve alaka gösterdiği samimi bir kurs. Mehmet hoca çok iyi bir direksiyon eğitmeni sayesinde tek seferde direksiyon sınavını geçtim. Bu yüzden herkese tavsiye ederim. İşini bilen insanlarla dolu…
Gerekirse öğretim olarak gerekirse davranış ve hoca kalitesi olarak cidden mükemmel bir yer. Buket hoca ile aldığım her ders kusursuz geçti. Hocamızın yaptığı haberler ve bütün yönlendirmeler harfi harfine eksiksiz olacak şekilde doğru bilgiyi aktarıyor. Ben her ne kadar da defalarca arayıp rahatsız etsem de her türlü saygı ve sevgiden hiç bir kusur eksik etmeden tamamen yardımcı oldular. B ehliyetimi aldıktan sonra a ehliyetim için de vakti gelince tek yazılacağım yer yeni bin yıl sürücü kursu olur. İşlerine kalitelerine özen ve mükemmeliyet
Görüp görebileceğiniz en iyi kurs işini severek hakkıyla yapan kaliteli çalışma şartlarıyla mükemmel bir ders geçirmenizi sağlayan bilgisiyle tecrübesiyle ekibiyle çok mükemmel bir kurs çalışma saatlerinizi kurs saatlerinizi çok iyi ayarlıyor ve çok güzel öğretiyor bundan 3 yıl önce katıldığım kursla hiç alakası yok o kursun bana öğretmediği bana göstermediği bütün detay ayrıntıları gösterdi Binyıl sürücü kursu ehliyetimi ilk hakkımda aldım kendilerine çok teşekkür ediyorum çalışma hayatlarında başarılarının devamını diliyorum ehliyetten daha önceki kursunda kalmış için ve ilk alacaklar için tavsiye ediyorum

Yeni Binyıl Sürücü Kursu Nerede ?

Son olarak hemen sürücü kursumuzu arayarak aklınızdaki soruları sorabilir ve aramıza katılabilirsiniz.