Kızılay Yeni Binyıl Sürücü Kursu

B Sınıfı Ehliyet

B sınıfı ehliyet almanız için son model araçlarımız ve yüksek sınav başarımız ile her zaman yanınızdayız. 27 yıllık tecrübe ile en köklü ehliyet kursu.


b-sinifi-ehliyet.jpg
Araba Ehliyeti İçin En Doğru Adres Kızılay Yeni Binyıl Sürücü Kursu

B Sınıfı Ehliyet

Son model araçlarımız ve yüksek sınav başarımız ile B sınıfı ehliyetinizi almanız için yanınızdayız.

Günümüzün modern dünyasında otomobil ehliyeti artık zorunlu bir ihtiyaç oldu. Gerek öğrenim hayatında özellikle üniversite yıllarında şehir dışındaki kampüs veya bölümlere ulaşımda gerekli. Bölüm şehir içinde bile olsa geç saatte biten ders veya laboratuvar çalışmaları, workshoplar insanları ehliyet sahibi olmaya yönlendirir. Benzer bir durum iş hayatı içinde geçerli. İş ilanlarına bakarsanız ehliyetin çok yüksek bir gereklilik olduğunu görürsünüz. Sektör veya pozisyon fark etmeksizin işveren ve kurumların ehliyet sahibi çalışan aradıklarını anlarsınız. Bu bağlamda araba ehliyeti almak günümüz için artık bir gereklilik.

Otomobil Ehliyeti

Araba sürmeyi en doğru adresten öğrenin.

Ehliyet almanın gereklilik olması olumsuz anlaşılmamalıdır. Araba kullanabilmek okul ve iş hayatı dışında özel hayfınızda da fark yaratan bir unsurdur. Size toplu taşımadan bağımsız zaman ve mesafe sınırı olmadan özgür bir ulaşım imkanının ilk kapısın açan ehliyet almak olacak. Bu sayede yaşam kalitemizin arttığı yadsınamaz bir gerçek. En basitinden zorunlu yaptığınız market alışverişleri bile araç sahibi değilken zorlayıcı olabilir. Ya da uzak mesafedeki uygun fiyatlı alışveriş merkezleri ya da mağazalarda ulaşamayabilirsiniz. Bu durum zorunlu olmayan ama yaşam kalitesini arttıran aktiviteler içinde geçerli. Aynı şekilde sosyal hayatınızda da olumlu etkisi var. Şu an ehliyetiniz yoksa toplu taşıma veya birinin sizi aracı ile bırakması yürüme mesafesini geçen her nokta için tek seçeneğiniz. Hâlbuki ehliyet sahibi olmak size toplu taşıma zamanlarından ve diğer insanlardan bağımsız olarak özgürce ulaşım imkânı sunacak. Bu noktada araç sahibi olmakta artık zorunluluk değil. Nasıl artık her yerde elektrikli otomatik bisikletler varsa artık aynı mantıkla çalışan arabalarda hizmette. Ve sayıları gün geçtikçe artıyor.

Tüm bu avantaj ve gerekliliklerin haricinde unutulmaması gereken ilk nokta aldığınız ehliyetin ömür boyu geçerli olduğu. Dolayısıyla ne kadar erken alırsanız o kadar uzun süre ehliyetinizi kullanmış olursunuz. Ve yukarıda bahsettiğimiz imkanlardan faydalanmış olursunuz. İkinci nokta ise bu durumun sizin sayenizde aileniz ve sevdikleriniz içinde onların hayatında da fark yarattığıdır. Sevgilinizi, eşinizi yemeğe veya annenizi babanızı hastaneye arabayla götürdüğünüzde yaşam kalitesi arttıran bir iş yapmış olacaksınız.

Hemen Ara

Aklındaki ve ehliyet hakkındaki tüm soruları sormak ve aramıza katılmak için hemen ara.

b-sinifi-ehliyet.webp
Yeni Binyıl Ehliyet Kursu

Manuel Araba Ehliyeti

Düz Vites Arabaların Hala Yaygın Olduğu Günümüzde Tüm Arabaları Sürme Avantajını Elde Et.

Manuel sınıf otomobil ehliyeti almak her şeyden önce kapsamı dolayısıyla tercih sebebi oluyor. Otomatik sınıf araba ehliyeti alan sürücüler manuel araç süremezler. Manuel sınıf alanlar otomatik şanzımanlı araçları da kullanabilirler. Başta gerek direksiyon dersleri gerekse direksiyon sınavı otomatik sınıfa nispeten daha fazla emek ister. Biraz daha zorlayıcı olsa da daha kapsamlı olması nedeniyle otomatik sınıfa göre daha fazla tercih edilmekte. Alınan ehliyetin bir ömür geçerli olduğu düşünülünce aynı şekilde ailede mevcut araç ya da gelecekte eşin alacağı kullanacağı araç için durumun belirsiz olması genç adaylarımızı manuel otomobil sınıf için kayıt yaptırmaya sevk ediyor.

Son Model Arabalar ile Ehliyetini Kolayca Al

Son model araçlarımız ile araba sürmeyi öğrenmek çok daha kolay

Manuel otomobil ehliyetinin bir diğer tercih sebebi manuel araçların otomatik araçlara kıyasla daha ulaşılabilir olması. Bakım, parça ve servis giderlerinin daha ekonomik olması. Ve ikinci el piyasası ve alım satım da daha az zarar ettirmelerini de söyleyebiliriz. Manuel araçlar fabrika tüketim verilerine bakıldığında otomatik araçlara göre daha az yakıt tükettiği görülmektedir. Özellikle uygun fiyatlı bir araba arıyorsanız manuel değil otomatik vites araçları seçtiğinizde araç sayısı azalmaktadır. Fiyat ise tam tersi artmakta.

Manuel araçların bir diğer artısı sürücüye yüksek orada hakimiyet ve müdahale imkânı vermesi. Yapısı itibari ile otomatik araçlarda tüm güç aktarımı şanzıman sistemi tarafından idare edilmektedir. Dolayısıyla sürücü doğrudan müdahale edememekte halbuki manuel arabalarda bu tüm aktarım tamam sürücünün kontrolünde gerçekleşmekte. Aynı zamanda bu sürücüye daha fazla sürüş keyfi vermekte zorlu yol koşullarında sürücünün aracını istediği şekilde sürebilmesini sağlamakta. Örnek olarak buzlu zeminde sürüş fonksiyonları ve yardımcı asist sistemleri olmayan standart otomatik bir araba patinaj yaparak yerinden kalkmayabilir. Halbuki manuel aracı olan iyi bir sürücü aynı koşulda vites oranlarını ve kavramayı kullanarak patinajız ilerleme şansına sahip.

Hemen İletişime Geç

Aklındaki ve ehliyet hakkındaki tüm soruları sormak ve aramıza katılmak için hemen mesaj at veya ara.

kizilay-sürücü-kursu.webp
Kızılay Yeni Binyıl Sürücü Kursu

Otomatik B Sınıfı Ehliyet

Araba sürmek sizin için karmaşık bir konuysa doğru seçim

Otomobil teknolojileri içinde sürüşü kolaylaştıran sistemlerin ilk sırasında otomatik şanzıman geliyor. Araç yolda giderken ileri vitesleri otomatik olarak aracın hızına ve güç gerekliliklerine göre ayarlayan bu sistem sayesinde sürücün manuel şanzımanlı araçlara göre bir eli ve bir ayağı boşa çıkmakla birlikte ciddi anlamda kolaylık sağlar. Bu sayede sürücü yola daha fazla dikkat verir. Özellikle şehir içi yoğun trafikte uzun süre dur kalk yapılan metropol trafiğinde sürücülerin daha az yorulmasını sağlar. Bir diğer artısı yokuşta yapılan dur kalk sırasında otomatik şanzımanlı araçların geri kaçma yapmaması. Manuel araçlarda usta sürücüler için bile yokuşta yapılan dur ve kalk ile yorucudur. Hatta bazen riskli olabilirken otomatik şanzımanlı araçlar sürücüleri bunu çok basit bir şekilde yapar.

Kızılay’ın en yüksek başarı oranına sahip sürücü kursu

Otomatik Araba B Sınıfı Ehliyet İle Sürüş Kolaylığı

Tabi ki bu kolaylık ehliyet alma sürecinde de oldukça kolaylık sağlamakta. Otomatik B sınıfı ehliyet alan adaylar özellikle iki konuda doğrudan avantajlı başlarlar sınava. Direksiyon uygulama sınavlarında sürücü adayları ikinci istop da başarısız sayılmaktadır. Halbuki otomatik sınıfta ehliyet alan adaylar araçları tüm dur kalk manevralarını otomatik şanzıman sayesinde sorunsuzca yapabilirler. İkinci avantaj yokuş yukarı dur kalk esnasında yaşanır. Otomatik ehliyet alan adaylar bu aşamayı stressiz bir şekilde kolayca geçerler. Bunların dışında vites değiştirme sırasında yaşanan dikkat dağılması da otomatikte yaşanmamaktadır.

Ehliyet alırken ve aldıktan sonra araç kullanırken yaşanan bu kolaylıklar sayesinde otomatik ehliyet başvurusu devamlı artmakta. Eskiden ikinci elde yaşanan değer kaybı şu an artan talep ve oluşan piyasa sayesinde eskisi kadar yüksek oranda değil. Yine yeni modellerde yakıt tüketimi açısından da oldukça ekonomik kullanım imkânı sunmaktadır. Ve ayrıca sürüş fonksiyonları sayesinde kaygan zemin gibi durumlarda yaşanan sıkıntılarda ciddi oranda çözülmüş durumda.

Bize Ulaşın

Aklındaki ve ehliyet hakkındaki tüm soruları sormak ve aramıza katılmak için hemen iletişime geç.

Kızılay, Meşrutiyet Caddesi No:7 Kat:8

Çankaya/Ankara